امروز يك شنبه  ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۲۷- ۱۷:۵۴ - مشاهده: ۹۵۷
تعداد بازدید:957 دوشنبه 27 مرداد 1399 - 17:54
توضیحات تکمیلی در مورد پروتکل سفر به جمهوری اسلامی ایران

لزوم ارائه «گواهی سلامت و عدم بیماری»، به هنگام ورود به ایران

ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیمات بهداشتی برای مسافران را اعلام نمود. براساس این مقررات :

به دلیل شیوع بیماری کووید 19 و تغییراتی که در شیوع و جهش ویروس مذکور در حال وقوع می‌باشد. تصمیمات بهداشتی به منظور کنترل و مدیریت بیماری از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اتخاذ و جهت اجرا به دستگاههای ذیربط ابلاغ گردید.

در همین راستا و بر اساس ابلاغیه شماره 300/4571 مورخ 1399/11/26 معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، مقرر گردیده است شیوه مسافرگیری و اجازه ورود به مقصد جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل مورد اجرا قرار گیرد:

- از ورود کلیه اتباع غیر ایرانی که فاقد گواهی آزمایشگاهی معتبر پی سی آر منفر از نظر کووید 19 در بازه زمانی تا 96 ساعت قبل از حضور در مبادی ورودی کشور باشند، ممانعت بعمل می آید.

- اتباع ایرانی که قصد ورود به کشور دارند، ملزم به داشتن گواهی آزمایشگاهی فوق الذکر می‌باشند، لیکن در جهت تسهیل ارائه خدمات به ایرانیان، چنانچه جواب منفی تسب پی سی آر را همراه نداشته باشند و یا گواهی مذکور منقضی شده باشد، می‌توانند وارد کشور گردند. اما وزارت بهداشت از این گونه افراد در بدو ورود غربالگری بیماری‌های واگیر و نمونه گیری از نظر گرونا انجام خواهد داد. این دسته از افراد متعهد به اجرای قرنطینه به مدت حداقل دو هفته خواهند بود.

طبق برنامه ستاد ملی مقابله باکرونا مقرر است موضوع از طریق وزارت راه و شهرسازی به کلیه شرکت های حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی منعکس گردد. 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما